Dil Dil Dil
DOWNLOAD AREA
SELECTION SOFTWARE
Refkar Kurumsal
Refkar Ürünlerl

KURUMSAL

 • Refkar Kurumsal
 • Refkar Soğutma ve Isı Transfer Chz. San. Ve Tic. Ltd. Şti. 2008 yılında uzun yılların tecrübesini yeni yapılanması ile birleştirerek İkitelli Demirciler Sanayi Sitesinde 300 m2 çalışma alanı ve 2 kişilik kadrosuyla imalata başlamıştır. Refkar, tek bir sütunlu matkaba yılların tecrübesini yüklemiş, kısa zaman içinde oluşturduğu yoğun çalışma temposu neticesinde elde ettiği gelirin tamamını makine yatırımına aktarmış ve gelişmiştir. Refkar 2011 yılında 1500 m2 kapalı alanı ve 15 kişilik ekibiyle ISO 9001 Kalite Yönetimine uygun, CE Sertifikalı ürünleriyle sektörde yerini almıştır. Refkar, bu zaman diliminde kadrosuna 5 mühendis, 3 teknik ressam ve tüm bunlara paralel soğutma ve üretime özel yazılımlar ekleyerek kendini geliştirmeye devam etmiştir. Bünyesine kattığı CNC dik işleme merkezleri, plazma boru kesim ünitesi, bir TÜBİTAK projesi olan otomatik firkete makinesi ve buna benzer 50’ye yakın makineler ile kapasitesini günbegün artırmış ve 2014 yılında 30’u aşkın çalışanı ile 2100 m2'si kapalı toplam 3500 m2'lik yeni fabrikasına geçmiştir.

  Siz değerli iş ortaklarımıza daha iyi hizmet verebilmek için çalışmaya devam edeceğiz.

HOŞGELDİNİZ

Refkar, Türkiye HVAC sektörüne Shell&tube tipi ısı eşanjörleri üreten ve öncü kuruluşlardan biridir. Üretiminde çeşitli alanlarda borulu tip ısı eşanjörleri bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak Freon soğutucu akışkanlarına uygun shell&tube evaporatör, taşmalı tip (FLOUDED) evaporatörler, su soğutmalı kondenser, deniz suyu soğutmalı kondenser ile beraber CO2 eşanjörleri, biyogaz eşanjörleri, hidrolik sistemler için yağ eşanjörleri, hidrolik yağ tankı dalma tip yağ eşanjörleri, transformatörler için “SAFETY HEAT EXCHANGERS” (emniyetli çift borulu eşanjörler), deniz suyu soğutma eşanjörleri, yüzer ayna eşanjörleri ve buna benzer onlarca çeşit farklı ürün gamları Refkar üretiminde mevcuttur.

Kullanılan malzeme yelpazesi geniştir. Üretimimizde birçok ölçüde bakır ısı transfer boruları, bakır ve nikel alaşımlı borular, paslanmaz veya titanyum borular, karbon çeliği borular, ve benzer hammaddeler kullanılmaktadır. Tüm bu hammaddeler aynı zamanda müşteri taleplerini karşılamaya uygun olarak daima stokta mevcuttur.

Refkar uluslararası düzeyde bir firma olmak adına yurtdışında da birçok fuar ve ticari heyet organizasyonunda aktif rol oynamaktadır. Ürün katalogları Türkçe, İngilizce ve Rusça ve hazırlanmakta olan diğer dil seçenekleri ile geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eder.

Klasik katalogların yanı sıra “REFKAR SELECTOR” ürün seçim programı da kullanıcılara ürün seçiminde kolaylık sağlar. Ürün seçim programını İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Rusça olarak beş farklı dilde kullanmak mümkündür.

Refkar uluslararası müşterilerimize İngilizce, Fransızca, Rusça ve Arapça dillerinde sözlü olarak destek verme becerisine sahiptir.

Refkar sektörün birçok ticari kurumunun da üyesidir. ISKID (İklimlendirme ve Klima Üreticileri Derneği), SOSIAD (Soğutma Sanayi Derneği), ISIB (İklimlendirme Sanayi İhracatçılar Birliği) bunlardan bazılarıdır.

Yurtiçi ve yurtdışında sektörün bilinen ve aranan bir markası, çalıştığı firmalara bir tedarikçi değil bir iş ortağı, statik değil dinamik olmak Refkar’ın temel ilkelerindendir. Kendini ve ürün grubunu sürekli geliştiren ve yenileyen firmamız uzun yıllar sizlerin birer parçası olmaktan mutluluk duyacaktır.

 • ULUSLARARASI PAZARDA "REFKAR"

 •  

 • Rusya

  Azerbaycan

  Singapur

  Ukrayna

  Yunanistan

  Hindistan

  Danimarka

  Bulgaristan

  Gürcistan

  Lübnan

  Cezayir

  Türkiye

  İzlanda

  Fas

  Arjantin

  Polonya

  İspanya

  Kırgızistan

  Türkmenistan

  Pakistan

  Irak

  Mısır

  Sırbistan

  Moldova

  Birleşik Arap E.

  Lüksemburg

  Ermenistan

  Malezya

  Letonya

  Meksika

  Kuveyt

  Fransa

  İtalya

  Güney Afrika

  Finlandiya

  Suudi Arabistan

  Endonezya

  Almanya

  Romanya

  Avusturalya

  Umman

  Belçika

  Avusturya

  Beyaz Rusya

  Libya

  Tunus

  Kazakistan

  İsrail

  Litvanya

 •  

 • VİZYONUMUZ

 • Refkar, faaliyetinin her günü için, soğutma sektöründe teknolojik olarak en ileri ve kalite olarak en iyi üretimin nasıl başarıldığının öyküsünü yazmak üzere kurulmuştur ve faaliyet gösterdiği ürün gamında, Türkiye’nin ilk, dünyanın en büyük beş firmasından biri olmak hedefindedir.

 • Refkar, müşterilerini iş ortakları olarak görür. Bu, Refkar’ın ve müşterilerinin aynı zamanda kazanması anlamına gelir.

 • Refkar müşterilerinin aklına gelen ilk isim, ilk kuruluş olma konumunu elde etmiş bir firma itibarına sahip olarak işini yapmak ister. Çalışanlarımız; ekip ruhuna sahip, sorumluluklarının bilincinde olan, çözüm ortaklarımızdır.

 • DEĞERLERİMİZ

 • Refkar'ın Temel Değerleri;

 • Güvenirlik,
  Kalite,
  Teknolojik yetkinlik,
  Karşılıklı Sorumluluk bilincinde olmaktır.
  Refkar ekolojik dengenin bilincinde, çevreci bir kuruluştur ve herkesin bu bilinç içinde hareket etmesini isteyen bir anlayışa sahiptir.

   

Refkar Soğutma ve Isı Transfer Cihazları

Adres :

Yeşilköy Mah. Atatürk Cad. EGS Business Park Blokları B3 Blok No:167 Kat:3 Bakırköy/İstanbul – Türkiye

Telefon: +90 212 671 95 99
Fax : +90 212 671 91 44
E-Mail : info@refkar.com
Sertifikalar
Refkar Çözüm Ortakları Refkar Çözüm Ortakları Refkar Çözüm Ortakları
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar
Refkar Çözüm Ortakları Refkar Çözüm Ortakları Refkar Çözüm Ortakları
Tüm Hakları Saklıdır. welamon